BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

5 Adımda Sağlıklı Dişler

Sağlıklı dişler ve diş etleri için 5 pratik öneri...

Seda

Sağlıklı Dişler ve diş etlerine sahip olmak için yalnızca dişleri düzenli fırçalamak, diş ipi kullanmak yeterli değil. Yıllar içinde diş kaybını azaltmak için bu 5 öneriye kulak verin:
5adimdasagliklidisler
1- Dişlerinizi düzenli fırçalayın ve diş ipi kullanın. Diş fırçası ve macununu doğru seçmek, günde 2 defa diş fırçalamak ve 1 defa da diş ipi ile temizlemek olmazsa olmazınız olmalı. Çocukluk döneminde kazanılan bu alışkanlık ile erken yaşta diş kayıplarının önüne geçmek mümkün.

 
 

2- Sigara dişlere de zararlı.. Sigarnın sağlığa olumsuz etkileri saymakla bitmez. Aynı şey ağız sağlığınız için de geçerli. Sağlıklı dişler için sigaradan uzak durun. Sigara, ağız içi kanser riskini önemli oranda arttırır, diş ve diş etlerinde problemlere neden olur, dişlerde renk değişikliğine ve nefes kokmasına neden olur.

3- Yemeklerden sonra 1 bardak su hem dişlerinize hem de sindirime iyi gelir. Yemeklerden sonra içilen bir bardak su hem ağızda kalan yemek artıklarını temizler hem de ağız ii asiditeyi nötrler. Yemeklerden sonra süt içmek de su ile aynı etkiyi yapar.

 
 

4- Kereviz, peynir, süt, yoğurt, kivi, maydanoz, balık gibi dişinize dost besinleri bol bol tüketin.

5- Düzenli olarak diş hekiminizi ziyaret edin. Düzenli kontroller ile diş kaybını en aza indirebilirsiniz. Diş hekiminizin yapacağı kontrollerle oluşmakta olan ağız içi problemlerine erkenden müdahale etmem mümkün olacaktır.

 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
 
Takip Et
 
 
Popüler