BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Adım Adım Kusursuz Makyaj

Kusursuz makyaj için adım adım hangi basamakta hangi ürünü kullanmanız gerektiğine dair ipuçları gelinolmak.com'da!

Seda

Kusursuz makyaj yapmanın sırrı doğru ürünleri doğru sıra ile kullanmaktan geçiyor. Gözaltı kapatıcısı bb kremden önce mi sürülür sonra mı? Güneş kremini en üste mi sürmeliyiz? Aydınlatıcı hangi aşamada uygulanır? gibi sorular, makyaj konusunda gelinolmak.com’a en sık sorulan soruların başında geliyor. Adım adım makyaj basamaklarının bulunduğu bir liste ve hemen altında birkaç tüyo bulacaksınız. Bu liste kafanızı karıştırmasın, her adımı her makyajda yapmak zorunda tabii ki değiliz ;) Siz bu listeden istediklerinizi çıkarmakta özgürsünüz.

Hangi ürünü hangi basamakta kullanmak gerekir diye düşünenler, işte sizin için hazırladığım makyaj listesi:

 
 

MakyajSirasi

1. Adım: Kusursuz makyaj için en temel kuralı; temiz ve iyi nemlendirilmiş bir cilttir. Günlük bakım rutininizi uyguladıktan sonra mutlaka güneş koruması olan bir nemlendirici krem veya güneş kremi sürerek ilk adıma başlayın. Nemlendirici kremi sürdükten sonra en az 10 dakika cildinizin kremi emmesini beklemeyi unutmayın!

 

2. Adım: Primer yani makyaj bazı kullanıyorsanız cildinize güzelce yedirin. BB ve CC kremler de bu aşamada makyaj bazı olarak kullanılabilir. Makyaj bazı kullanmıyorsanız bir sonraki adıma atlayabilirsiniz.

 

3. Adım: Makyaj yaparken asla unutulmaması gereken nokta da kaşlardır. Özellikle açık renk veya seyrek kaşlara sahipseniz kaş farı veya kaş kalemi ile kaşınıza şekil verip taramayı ihmal etmeyin. Yüz ifadenizi nasıl değiştirdiğine inanamayacaksınız (Tabii kaşları boyarken abartmayın:))

 
 

4. Adım: Eye Liner: Günlük hayatta eye liner kullanabilen şanslı ve becerikli kızlardandeğilseniz bu aşamayı atlayabilirsiniz :) Göze çekilen bir kalem de aynı etkiyi gösterecektir.

 

5. Adım: Gözleri belirginleştirip, kirpiklere hacim verdiyseniz artık gün boyu dikkat çekici bakışlara sahipsiniz demektir. Detaylı makyaj yapmaya fırsatınız olmasa bile maskara kullanmayı ihmal etmeyin.

 

6. Adım: Makyaj rutininde artık pek çok kişi fondöten kullanmayı tercih etmiyor. Fondöten kullanacaksanız iyi bir şekilde yüzünüze yedirin, bu işlem için karıştırıcı sünger veya fırçalar kullanışlı olacaktır.

 

7. Adım: Hemen hemen her kadının derdi göz altı morluklarıdır. Hele de yorgun veya özel günündeyse 2 kat daha göze çarpan bu morlukları kapatmak için son işlem olarak göz altı kapatıcısı kullanılmalıdır.

 
 

8. Adım: Son dönemin favorisi; bronzer ve aydınlatıcı ile makyajınıza boyut katmak. Siz de bu akıma ayak uyduranlardansanız doğru teknikleri kullanarak makyajınızı daha profesyonel geçişler kullanarak tamamlayabilirsiniz.

 

9. Adım: Kusursuz makyaj için Allık sağlıktır, yüzünüze renk katacak allığı doğru ve dozunda kullanırsanız canlı ve zinde bir makyajın son adımını tamamlamış olursunuz.

 

10. Adım: Makyajınızın son ve belki de en önemli adımı dudakları renklendirmektir. Rujunuzun daha kalıcı olması için ruj ile aynı renkte dudak kalemi kullanmayı ihmal etmeyin.

MakyajSirasi2

Siz de kullandığınız makyaj yardımcılarınızı paylaşmaya ne dersiniz?! Forumda paylaşmak için bu yazının hemen altında bulunan “Forumda Tartış” butonunu kullanabilirsiniz veya instagram hesabından @gelinolmak hesabımızı etiketlemeyi ve #gelinolmakmakyaj hashtag’ini eklemeyi unutmayın!

 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
 
Takip Et
 
 
Popüler