BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Balayında Havuza ve Denize Girilir mi?

"Balayında havuza ve denize girilir mi" şehir efsaneleri aklınızı karıştırmasın gerçekler gelinolmak'ta

Seda

Balayı planları yaparken gelinlerin aklına takılan, sık sık gelinolmak.com’a bu soru soruluyor; “Düğünden sonra tatile gideceğiz ve balayında havuza ve denize girilir mi? “ Sırf bu korkular yüzünden balayından döndükten sonra ilişkiye girmeyi düşünen çiftler var. Bunun için tatilinizi eziyete çevirmeye hiç gerek yok. Kanamanız yoksa denizin temizliğinden de eminseniz rahatlıkla girebilirsiniz.

 
 

Bu dönemde kalabalık olmayan sahilleri tercih etmekte yarar var. Havuza girilmesi ise tavsiye edilmiyor, bunun sebebi de kısıtlı ve durgun bir alanda çok sayıda insanın bulunması. Bu ortam nedeniyle havuzlarda hızla bakteri üremesi gözlenir ki bu da enfeksiyon kapma riskini arttırır. Havuzlarda hijyen sağlamak için konan fazla miktarda klor kimyasal bir maddedir, bu madde vajinanın doğal dengesini bozar ve enfeksiyonlara neden olur.

Havuzlara sadece ilk ilişki sonrası girmemek gerekir diye düşünmeyin, her kadının başının belası olan enfeksiyondan korunmak için her zaman havuz yerine denizi tercih etmek gerek.

BalayindaHavuzaVeDenizeGirilirMi
Balayı Sistiti diye duymuş olduğunuz şey de aslında vajinal hijyene dikkat edilmemesinden kaynaklı yaşanan bir problemdir. Balayında havuz keyfi yaparken balayı sistiti ile tatiliniz kabusa dönüşebilir, dikkatli olun. Halk arasında balayı sistiti olarak bilinen İdrar yolları enfeksiyonunun tipik belirtileri;

 
 

– Sık idrara çıkma

– İdrar yaparken ağrı ve yanma

– Kasıklarda ağrı ve şişlik

– Akıntı’dır.

Balayında havuza ve denize girilir mi diye soranlara son olarak şunları da söylemek gerekir; Şezlonglara yatarken kendi havlunuzu kullanmayı ve bu havlunun ön-arka yüzünü karıştırmamayı ihmal etmeyin. Islak mayo-bikini ile kalmak hızla bakteri üremesine sebep olur. Bu yüzden yedek kuru mayo-bikini ile değiştirmeyi ihmal etmeyin. Bu konulara dikkat ederek balayınızı keyifle ve sağlıkla geçirebilirsiniz.

 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
 
Takip Et
 
 
Popüler