BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Başarının Anahtarının Tek Bir Yolu Var

Stanford Üniversitesi mühendislik profesörü Bernard Roth'a göre hayatta başarı için sadece 1 yol var, işte Başarının Anahtarının yolu

Seda

Başarının Anahtarının Tek Bir Yolu Var. Şu sahneyi görmüşsünüzdür: Arkadaşınızı kişisel gelişim kitaplarına bakarken veya evinde kitabını gördüğünüzde verdiği anlık tepki… ‘Yok canım benim değil’, ‘Arkadaş unutmuş geçen’, ‘Ay öylesine bir bakayım dedim, ama saçma sapan şeyler işte’, ‘Valla ben okumuyorum’… Kişisel gelişim kitapları bir endüstri mi tartışıladursun, en azından 1 tanesini okuduğumuz kesin. Peki başkalarının hayatımız hakkında bize gaz vermelerine gerçekten ihtiyacımız var mı? Ya da bilgisayar gibi format attırmaya? Bilemiyorum… Ama tutuluyor ki, bu kadar kitap çıkıyor.

Stanford Üniversitesi mühendislik profesörü Bernard Roth’un da bazı yöntemleri var, ama burada değinmeyeceğim. Söylediği bir şeye, yalnızca bir şeye yer vereceğim. Diyor ki: ‘Hayatta başarılı olmak istiyorsanız, tek bir şey yapın: Her şeye mazeret üretmekten vazgeçin.’ Aslında bu biz Türkler için çok da yabancı olduğumuz bir konu değil. Nitekim bizde de benzer bir atasözü bulunuyor: ‘Bugünün işini yarına bırakma.’ Ama biz genellikle bunu yapmıyoruz. Amaaaan yarın yaparım, yarın gelince de amaaaan ondan öncelikli yapmam gereken bir şey var şeklinde sonsüz döngüye giriyor.

O zaman atalarımızın ve Bernard Roth’un da dediği üzere, bahane üretmeyi bırakıyoruz. Hemen şimdi bırakıyoruz hem de, yarın değil ;)

 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
 
Takip Et
 
 
Popüler