BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Bıçak Çeşitleri, Soyacaklar ve Bileyleyiciler

Bıçak alırken nelere dikkat etmeli, bıçak bloğu mu almalı ayrı ayrı mı almalı, hangi bıçaklar nerelerde kullanılır gibi soruların cevaplarını bu videoda bulacaksınız!

Seda

Mutfakta doğru ekipman hem daha keyifli yemek yapmayı hem de zamandan tasarruf sağlar. Bu videoda mutfak ekipmanlarının bel kemiği olan bıçaklardan bahsedeceğin. Piyasada pek çok marka ve bıçak çeşidi var. Alırken nelere dikkat etmeli, bıçak bloğu mu almalı ayrı ayrı mı almalı, hangi bıçaklar nerelerde kullanılır gibi soruların cevaplarını bu videoda bulacaksınız. Profesyonel bir şef değilim. 6 yıldır deneyip sevdiğim, kendi kullandığım, “iyi ki” almışım dediğim ve bu nedenle her mutfakta mutlaka olmalı dediğim bıçaklar bunlar. Tabii konu bıçaklar olunca soyacaklardan ve bileyleyicilerden bahsetmeden geçmek olmaz.


 
 

Tırtıklı Doğrama Bıçağı – Victorinox
Tırtıklı Ekmek Bıçağı – Victorinox
Şef Bıçağı – Zwilling
Santoku Şef Bıçağı – Sakura
Meyve Sebze Bıçağı- Zwilling
Meyve Bıçağı- Solingen
Soyacaklar
Tefal Sebze Soyacağı
Joseph Joseph Sebze Soyacağı
Victorinox Sebze Soyacağı
Bıçak Bileyleyiciler
Tırtıklı bıçaklar hariç tüm bıçaklarınızı bıçak bileyicileri ile bileyleyebilirsiniz. Bende 2 çeşit bıçak bileyleyicisi var. ikisi de Zwilling’ten almıştım. İlki masa tipi seramik diskli bıçak bileyicisi; kolay ve güvenle bıçağınızı bileylemeyi sağlıyor. Dezavantajı ise bıçağınızı fazla bileyleyebilirsiniz ve orijinal kesme performansına zarar verebilirsiniz. Diğeri ise daha profesyonel olan elmas masat yani çubuk seklinde olan bileyleyicidir. Bununla son derece ince bir keskinlik verir ve orijinal kesme performansını hızlı bir şekilde geri kazandırır. Çubuk bileyleyiciyi nasıl kullanacağınızı öğrenmek için, Youtube’da ustaların videolarını izleyip kolayca öğrenebilirsiniz :)

Çeyiz hazırlığı yapan gelin adayları için daha önce yazmış olduğum “çeyiz” kategorisinin linkini buraya bırakıyorum, buraya tıklayarak tüm çeyiz konularına göz atabilirsiniz :)

Sizin de önerileriniz veya kafanıza takılan sorular varsa videoya yorum yapmayı unutmayın. Yorumlarınız sayesinde daha çok hangi konularda video çekmeliyim daha iyi görebiliyorum :)
Gelinolmak TV’yi takip etmiyorsanız hemen “ABONE OL”a tıklamayı unutmayın.

 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
 
Takip Et
 
 
Popüler