BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Çeyiz Serme Adeti

Çeyiz Serme ne zaman yapılır, kimler çağırılır, farklı şehire gelin gidenler nasıl yapabilir hepsinin cevabı bu yazıda!

Seda

Çoğu gelin artık çeyiz serme adetini uygulamasa da bunu devam ettiren gelinlerimiz ve aileler de azımsanamayacak kadar fazla sayıda. Bu yüzden çeyiz serme ne zaman yapılır, kimler çağırılır, farklı şehire gelin gidenler nasıl yapabilir hepsini tek tek ele alacağız. Konu adet olunca yöreden yöreye değişebileceğini tekrar hatırlatmakta fayda var tabii ;)

Düğüne bir iki hafta kala artık evinizin mobilyaları gelir, temizlik yapılır çeyizler yavaş yavaş açılmaya başlanır. İşte bu esnada ister evin bir odasına isterseniz de evin geneline çeyizleri serip hem kız tarafı hem de erkek tarafından misafirlerinizi çağırabilirsiniz. Tek bir günde herkesi ağırlayabilir veya bir hafta boyunca gelen giden oldukça sergileyebilirsiniz bu tamamen sizin isteğinize kalmıştır.

 
 

Farklı bir şehirde evinizi kuruyorsanız, ailenizin evinde salona veya başka bir odaya çeyizler kırmızı kurdalelerle süslenerek kutuları fazla açılmadan yerleştirilebilir.  Bu eşyalar sonrasında kendi evinize taşınacağı için düğünden birkaç ay önce yapılması gelinin işini kolaylaştıracaktır. Bu şekilde hem adet yerini bulmuş olur büyüklerin gönlü olur hem de düğüne birkaç hafta kala gelin evi fazla dağılmamış olur.
 
 

Son seçenek de daha samimi olduğunuz yakın akraba ve arkadaş çevresiyle kutuları birlikte açıp birlikte yıkayıp yerleştirmektir. Bir yandan getirilen ikramlıklar yenir, çaylar içilir evde ilk kahkahalar atılmaya başlanır. Amaç güzelliklere ortak olmaksa bir geline yapılacak en büyük yardım yükünü hafifletmektir.

Türkye’nin en çok okunan çeyiz listesi gelinolmak.com’da. Çeyiz İçin Alınacaklar Listesine buradan bakabilirsiniz.

 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
 
Takip Et
 
 
Popüler