BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Demir Döküm Tava ve Tencere Temizliği Nasıl Yapılır?

Demir döküm tencerelerin temizliği zor mu? Döküm tava veya döküm tencereler kullanışlı mı? Nasıl Saklıyorum? Bakımını nasıl yapıyorum?

Seda

Instagramda her yemek videosu paylaşımımın ardından bu konuda çok sayıda mesaj alıyorum; “Demir döküm tencere temizliği zor mu? Döküm tava veya döküm tencereler kullanışlı mı? Nasıl Saklıyorum? Bakımını nasıl yapıyorum?…” Ben de döküm tencereyi nasıl yıkıyorum ve bakım yapıyorum hızlı ve anlaşılır bir video çekerek anlattım, umarım işinize yarar ;) Büyümekte olan Youtube kanalım GelinolmakTV‘de görmek istediğiniz videolar hakkında yorum yaparak önerilerinizi paylaşmayı ihmal etmeyin ;) Üye değilseniz ücretsiz üye olarak video paylaşımlarımı takip edebilirsiniz.

Tartışmasız en sağlıklı yemek pişirme şekli olan demir döküm tencereler başta normal tencere/tavalara göre pahalı gelse de iyi bakılırsa uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz ve pek çok çeşit yemeği aynı tencerede pişirebileceğiniz çok özel bir tencere/tavadır. Çeyiz alışverişi sırasında boy boy setlere para vermek yerine akıllıca ürünler seçmek istiyorsanız hem bütçeyi hem de dolaplardaki yer bulamama sorununu kolayca çözebilirsiniz.

 
 

Günümüzde hem elde hem de makinede yıkanabilen pek çok çeşit demir döküm tencereler mevcut. İyi ve yıllardır en ünlü şeflerin mutfaklarında olan dökme demir tava-tencere markaları ile benzer kalitede olan yerli markalar da mevcut. Üstelik fiyatları ithal markalara göre çok daha uygun.

Sadece sabunlu suyla bile temizliği yapılabilen demir döküm tencere ve tavaları yağlayarak sakladığınızda evladiyelik bir tencere ve tavaya sahip olursunuz. Bu nedenle alırken doğru boy ve özellikte tava veya tencere seçmek oldukça önemli.

Bir sonraki videomda dökme demir tencerelerin sağlığımıza faydalarını, teflona ve granite nasıl sağlıklı bir alternatif olduğunu ve tabii ki hangi tip yemekler yaptığımı anlatacağım. GelinolmakTV ‘yi takip etmiyorsanız takibe almayı unutmayın!

Düğün hazırlığı yapanların en çok takip ettiği gelinolmak.com’un çeyiz listesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz!

 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
 
Takip Et
 
 
Popüler