BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Dikey Süpürge

Dikey süpürge araştırması ve Rowenta Air Force Lithium RH8857 Kablosuz Dikey Süpürge incelemesi

Seda

DikeySupurge_PosterÇeyiz alışverişi sırasında çok düşünmüştüm normal bir süpürge zaten aldık böyle dikey şarjlı bir süpürgeye gerçekten ihtiyacım olacak mı? O zaman emin olamadığım için almamıştım, ama evin içinde yaşadıkça bazı şeylerin ihtiyaç olduğunu görüyor insan :) Fakir’in şarjlı el süpürgelerinden de vardı ufak tefek yerleri onunla alıyordum ama ihtiyaçlarımı karşılamayınca dikey süpürge araştırmasına giriştim.

 

Dip köşe temizlik için 2 hafta bir normal süpürgemi kullanıyoruz, günlük/haftalık temizlikler için daha pratik ve güçlü bir süpürge istediğime karar verdim.

 

Öncelikle 2 çeşit dikey süpürge var;

1. Kablolu (Normal Süpürge Gibi): Amacım zaten kabloyla uğraşmamak, tüm evi bir çırpıda iyi bir şekilde süpürmek. Bu ürünler çok daha uygun fiyatlı ama benim isteklerime cevap vermediği için bu tür ürünleri eledim.

 
 

2. Şarjlı Dikey Süpürgeler: Bunlar da 2’ye ayrılıyor:

 

 

Neyse 18 ve 25V arasındaki fark motor gücü aslında. Kısaca; 25V gücünde olan makinenin şarjı 30 dk yeterken 18V olan 45 dk kullanılıyor. Bu yüzden 18V olanı tercih ettim. Beyaz aşığı olmamdan dolayı hoşuma gittiği için değil yani :p

DikeySupurgeToz torbasız, hepa filtreli, siklonik, 0.5lt toz hacmi var. Toz torbalı süpürgelerde bildiğiniz gibi zamanla performans kaybı olurken torbasız süpürgeler hep aynı performansta kalıyor. Bu yüzden torbasız olan süpürgeleri tercih etmek her açıdan daha kullanışlı ;)

 

Makine 3,5 kilo ağırlığında, hafif olduğu için benim gibi çirozlar bile yorulmadan temizlik yapabilir :)

 
 

Ultra ince delta başlık sayesinde dip köşe kolayca temizleniyor. Başlığın kenarlarında bulunan led ışıklar hem karizmatik bir görünüm veriyor hem de yeri daha iyi görmenizi sağlıyor ;)DikeySupurge2

Minimum-orta ve turbo olmak üzere 3 güç ayarı var. Minimum ile süpürmek bile yeterli oluyor, çoğu zaman Turboyu çalıştırmıyorum bile ;) 3 seviyeli şarj göstergesi var, ne kadar şarjı var takip edebiliyorsunuz ;)

 

Ve bence en güzel özelliği 2200 Watt gücündeki bir süpürgeye eş değer oluşu. Yani temizliği konusunda hiçbir endişe duymadan kullanabiliyorum. Eskiden koca makineyi çıkar süpür tam bir eziyet gibi gelirdi, şimdi ise çok rahat ve pratik bir şekilde sürekli evi süpürebiliyorum :) Keşke bu kadar beklemeseydim diyorum, bu konuda kararsız kalanlara gidip mağazada denemenizi öneririm. Gücünü rahat kullanımını görünce karar vermeniz netleşecektir ;) DikeySupurge4

Ben süpürgemi Tefal Shop‘tan aldım, online olarak veya mağazadan inceleyebilirsiniz.

 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
 
Takip Et
 
 
Popüler