BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Doğum Kontrol Hapı Almayı Unutunca Ne Yapmalı?

Doğum kontrol hapı kullanan kadınların en büyük sıkıntısı; ilacı saatinde içmeyi unutmak. İlacı içmeyi unuttuğunuzda yapmanız gerekenler;

Seda

Doğum Kontrol Hapı kullanan kadınların en sıkıntı çektiği nokta ilacı düzenli bir şekilde içmek oluyor. Hap kullanırken saati veya günü kaçırdığınızda ne yapmalısınız? Korunma amaçlı kullanılan doğum kontrol haplarını eksik içmek hamilelik riskini arttırıyor. Bu yüzden hapı içmeyi unuttuğunuzu farkettiğiniz an aşağıdaki önerileri uygulayabilirsiniz:
dogumkontrolhapi
İlk 21 gün içinde 1 hap almayı unutursanız bir hafta boyunca ilacı alırken prezervatif gibi ikincil bir korunma yöntemi daha kullanılmalıdır.
1 hap almayı unutursanız farkettiğiniz anda için, ertesi günün hapını yine eski düzende için.

 
 

2 hap kaçırdıysanız; 2 gün boyunca 2 hap için. Sonraki gün Üçüncü gün tekrar tek hap içmeye dönebilirsiniz. Yalnız bubir hafta boyunca prezervatif gibi ikincil bir korunma yöntemi kullanmanızda fayda var.
3 veya 4 hap içmeyi unuttuysanız; 7 gün boyunca mutlaka ek korunma yöntemi kullanın. Her gün 1 hap içmeye devam edin ve doktorunuza danışın, muhtemelen yeni bir pakete başlamanız gerekebir.
 
 

Doğum kontrol hapı kullanırken dikkat edilmesi gerekenler yazımızı okudunuz mu? Buraya tıklayarak o yazıyı okuyabilirsiniz.
Doğum kontrol hapı kullanırken doktor-hasta iletişimi son derece önemlidir. Hem olası yan etkilerin takibini yapabilecek, hem de kafanıza takılan soruların cevabını verebilecek kişi size o ilacı veren doktorunuzdur.

 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
 
Takip Et
 
 
Popüler