Düğün Fotoğrafları İçin En Uygun Zaman

Düğün Fotoğrafları düğün günü mü çektirmeli yoksa başka bir gün mü? Artı ve eksileri bu yazıda

Seda YAZDI

1100

11

Birçok gelin adayı gibi ben de evlenirken Düğün Fotoğrafları düğün günü mü çekilse yoksa o telaş ve koşturma bittikten sonra/önce rahat rahat mı çekilse diye düşünüp durdum. Düğün günü heyecan bir başka olur diye düşündüm ve aynı gün yapya karar verdik. Ama kader ağlarını ördü ve haziranın ilk haftası Ankara’da sağanak yağmurlar başladı :) Hal böyle olunca hemen fotoğrafçımızla yeni bir tarih belirledik çekimler için. Bu aşamada biraz üzülsem de başka gün fotoğraflarımızı çektirmemizin iyi ve kötü yanlarını kendi tecrübelerim doğrultusunda sizlere bu yazıyla aktarayım, karar vermekte zorlananlar için kolaylık sağlar belki ;)

 
 
Sayfa:   1 2 3

BENZER YAZILAR

 1. merhaba çok güzel bir yazı olmuş. aslında ben hem o heyecanı yaşamak hem de ekonomik açıdan bakınca kuaför provası günü çekim yaptırmayı düşünüyordum. peki gelinliğimizin etek uçlarını kendimiz evde temizlemeye / narince yıkamaya çalışsak ne olur? fikirlerinizi bekliyorum.

  Yorum by öğretmenim on 01 Ağustos 2014 at 11:56

 2. Merhaba :)) Sakın denemeyin derim, kumaş ve danteller zarar görür ve lekeler kolay kolay çıkmaz. Bir de ütü problemi olacağı için bence hiç o riske girmeyin derim. Yine de karar sizin ama sonuç nasıl olur bilemiyorum. Bence kuaförünüzle anlaşın ve düğünden sonra normal saç-makyaj yaptırın, duvağınızı kendiniz bile takarsınız.

  Yorum by seda on 03 Ağustos 2014 at 13:59

 3. merhaba benim düğünüm kasımda ve dış cekim istiyorum. dediğniz gibi düğün sonrası çekim yaptırsam önümüzdeki yaz aylarını beklemek zorunda kalırım. gelinliğe sığamam aynı heyecan olmaz diye düğünden önce yani eylül basında istedim çekimlerimizi.yazıyı okuyunca baya korktum gelinliğe birşey olursa temizlenirken diye :( napmalıyım ?

  Yorum by guliiiii on 05 Ağustos 2014 at 22:56

 4. Merhaba,
  Havanın durumuna göre kasım ayında da dış çekim yapılabiliyor, hatta sonbaharın verdiği güzellikle çok hoş fotoğraflar çekilebiliyor. Bence bir sonraki yazı beklemek yerine kasım ayında dış çekimin güzel yanlarını bir düşünün derim ;) Öncesinde yaptırmaya karar verirseniz de iyi ve kurumsal bir kuru temizleme firmasıyla çalışarak bu riski minimuma düşürebilirsiniz, karar sizin ben olsam düğünden sonra kasımda mis gibi çekim yapardım ;)

  Yorum by seda on 09 Ağustos 2014 at 15:29

 5. Merhaba;
  Gelinlik ile denize girilmesi gelinligin kumasinda herhanhi bir bozulma sagliyor mu dugunden bir hafta once düşünüyorum dış cekimi

  Yorum by sümeyye on 18 Eylül 2014 at 13:15

 6. Merhaba Sümeyye hanım,
  Bu söylediğiniz çok riskli bir şey. Ben olsam düğünden önce gelinliği giyip kirletmem. Sadece tül etekleri olan gelinlikler ıslak ıslakken bekletilmeden kuru temizlemeye verildiğinde sorun olmuyor deniyor. Ama böyle bir riske girmeye değer mi siz karar verin ;) Bu tip denizde çekimler düğünden sonra rahat rahat yapılmalı diye düşünüyorum :)

  Yorum by seda on 21 Eylül 2014 at 14:33

 7. düğünüm pazar gündüz olacak , sabahtan yetiştirmem inkansız gibi :( akşamında da ölü gibi olurum :(
  düğünden bir hafta önce hafta içi yapsam saç makyaj prova gününde.kuaför özenir mi ki :(

  Yorum by düşünceli on 16 Ekim 2014 at 00:22

 8. Merhaba benimde düğünüm 12 eylülde dış çekimimiz 2 eylülde olacak gelinlik kirlenebilir blki ama olsn bn o heyecanı düğünden önce yaşamak isterim sonrasında içimden gelmez (:

  Yorum by Elifoktay on 24 Haziran 2015 at 08:01

 9. benim düğünüm 26 tummuz ben de çok düşündüm önce mi olsa sonra mı diye ama düğün günü olmasına karar verdik, evet çok yorucu olacak ama bi de şöyle düşündük nişan fotograflatımıza bakınca üzerinde konuşacak birsürü şey buluyoruz “-elini belime koyduğunda şöyle heyecanlandım böyle hissettim gibi ” aynı şeyleri düğün için de olacağını düşündük ?

  Yorum by mchde on 24 Haziran 2015 at 11:15

 10. Düğünüm 20-24 temmuzda olacak nasipse bugün dış çekimi yaptık ve inanılmaz eğlenceliydi yarın kuru temizlemeye vereceğim eskisi gibi değil kuru temizlemeler herşey oluyor arkadaşımda yaptırdı merak etmeyin Canınız nasıl istiyorsa öyle yapın bu zamanlar bi daha geri gelmeyecek :)

  Yorum by smgdnc on 12 Temmuz 2015 at 02:50

 11. Benim düğünüm 17 ekimdeydi biz dış çekimimizi 1 hafta önceden yaptırdık hava kötü olursa diye şansa bırakmak istemedik hem çok rahat oluyosun zaman sıkıştırman olmuyo hemde gelinliği prova yapmak için güzel bi deneyim oluyo ama bizim fotoğrafçımız bizi sahile götürdüğü için gelinliğimin içi kum doldu sonrasında kuru temizlemeye verdim ama pek iyi değilmiş taşları vardı onlardan bayası düşmüş sonra yaptırmak da çok iyi oluyor..

  Yorum by elifyılmaz on 06 Aralık 2015 at 11:56

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

ÖNCEKİ YAZI:

SONRAKİ YAZI: