BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Düğün Sonrası Yapılacaklar

Gelin olmak kolay değil, düğünden sonra da yapmanız gereken birkaç göreviniz var

Seda

DugundenSonraYapilacaklar_PosterDüğün hazırlıkları tamamlanıp da düğün günü geçince o tatlı heyecanın yerini büyük bir rahatlık alacak. Balayında güzel bir tatil yapıp dinlendiyseniz sizi bekleyen birkaç küçük görev daha var :)

 
 

Düğün sonrasında mümkün olan en kısa sürede gelinliğinizi temizletmelisiniz. Hatta belki siz balayındayken aileniz bu konuda size yardımcı olabilir ve gelinliğinizi temizlemeye verebilir. Eğer gelinliğinizi saklamayı düşünüyorsanız temizlettikten sonra tersyüz edip bir kumaşa ya da çarşafa sararak saklarsanız uzun yıllar ilk günkü gibi muhafaza edebilirsiniz.

 

Düğün videolarını tüm ailenizle beraber izlemek için küçük bir davet organize edebilirsiniz. Böylece hem evinizde ilk misafirlerinizi ağırlarsınız hem de ailenizle birlikte o mutlu günü bir kez daha yaşarsınız.

 

Evlenince sadece hayatlarınızı birleştirmekle kalmıyor, mali bir ortaklığa da imza atmış oluyorsunuz. Hazırlık aşamasında aldığınız krediler veya ödemekle yükümlü olduğunuz taksitlerin hesabını yapın ve bütçe planınızı düzenleyin.

 

Düğünden sonra size gelen hediyelerin değiştirme kartı olup olmadığını kontrol edin. Beğenmediğiniz ya da aynısından iki tane olan hediyeleri değiştirmek isterseniz bir ayı geçmeden değiştirmelisiniz. Ülkemizde ev hediyesinin yanı sıra evlenen çiftlere altın takmak adettendir. Bunları bankada kasaya mı koyacaksınız yoksa bir kısmını satıp borçları mı kapatacaksınız karar vermelisiniz. Evde durduğu her gün hırsızlara davetiye çıkaracaktır.

 
 

Geldik en güzel kısma; düğün fotoğraflarına bakıp en güzellerini seçmek. Düğünden birkaç hafta sonra düğün fotoğrafçınızla görüşüp, fotoğrafların arasından seçim yapmalı ve albümünüzün şekli için son kararı vermelisiniz.

 

Düğünden sonra çok da fazla geciktirmeden mutlu gününüzde yanınızda olan konuklarınıza teşekkür notu göndermelisiniz. Ülkemizde genelde evlerde ziyaret edilip teşekkür edilse de çalışan bir çiftseniz pek de mantıklı gelmeyebilir bu seçenek :) Evliliğinizin ilk aylarında kapı kapı gezmek istemeyenler için teşekkür kartları kurtarıcı olacaktır. Hergün birkaç tana yazarak bu aşamayı halledebilirsiniz. Unutmayın internet üzerinden de bir çok arkadaşınıza kolayca mesaj yollayabilirsiniz ;)

 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
 
Takip Et
 
 
Popüler