BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Ev Dekorasyonuna Nereden Başlamalı, En Sona Hangisi Bırakılmalı?

Ev eşyalarını alırken hangi sıra izlenmeli? En uyumlu salonu yaratmak için öneriler

Seda

DekorasyonaNeredenBaslamali_PosterEv dekorasyonu bu işin en keyifli kısmıdır aslında :) Ama maalesef düğün telaşı içinde kaynayıp gidiyor çoğu zaman. Stresi en aza indirmek için neyi ne zaman yapacağınızı planlamanızı tavsiye ederim. Ben evimin eşyalarını alırken (özellikle salonumun) biraz sonra bahsedeceğim sırayı takip ettim. Bu hem işinizi kolaylaştırıyor hem de daha net karar vermenizi sağlıyor ;)

Tecrübelerimden yola çıkarak en rahat kolay verme sırası şu şekilde oluyor:

 
 
  1. Öncelikle evin tarzı belirlenir (spor, klasik, avangard, country, vintage, modern vs)
  2. Sonrasında belirlenen tarz doğrultusunda koltuk ve salon takımı aynı anda seçilir. Koltuk ve salon takımının tarzı kesinlikle uyumlu olmalıdır :)
  3. Duvar kağıdı veya boya yaptırmayı düşünüyorsanız bu aşamada seçtiğiniz salon ve koltuk takımına uygun bir renk/desen uygulayabilirsiniz.
  4. Perde ve halı araştırmasına çıkmak için artık hazırız. Önce salonun tarzına ve duvarlara uygun perdelere bakılır. Beğendiklerinizin mutlaka fotoğrafını çekin. Hemen sipariş vermeyin, zira kafanızda hayal ettiğiniz halıyı bulamama ihtimaliniz var.
 
 
  1. Perdeler konusunda 3 aşağı 5 yukarı fikir sahibi olduktan sonra halılara bakılır. Halı modelini beğendikten sonra alıp en son perdelere bir daha bakılır. Perdede de seçimi yaptıktan sonra eşyaların gelmesi beklenir :)
  2. Perde seçimi de tamamlandıktan sonra kırlentlere bakılır. Diktirecekseniz perdecideki kumaşlara göz atabilirsiniz, birebir aynı renk ve deseni almaktan kaçının. perdenize uyumlu farklı bir renk tercih edebilirsiniz. Koltukla birlikte gelen kırlentleri pek ben pek sevmem, siz seviyorsanız bu aşamayı atlayabilirsiniz tabii ;)
  3. Eşyalar geldikten sonra aksesuarlara bakmaya başlanır. Eşyalar salonunuzda çok büyük veya küçük kalabilir, bu yüzden önce eşyaları görmek sonra onları tamamlayacak boyutta aksesuar almak daha doğru bir yaklaşım oluyor. Yer vazoları, avizeler, abajurlar, yapay ve canlı çiçekler, çerçeveler, aynalar, orta boy vazolar, çanak veya kase tarzı objeler ile salon süslemesi tamamlanır.

 

Hepinize kolay gelsin :) Yardıma ihtiyacınız varsa forum’daki dekorasyon başlıklarına göz atabilir, üye olarak kendi dekorasyon detaylarınız hakkında fikir alabilirsiniz: https://gelinolmak.com/forum/forums/ev-dekorasyonu/

 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
 
Takip Et
 
 
Popüler