BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Evde Yapılacak Nişan Töreninde Makyaj Nasıl Olmalı?

Nişan Töreninde Makyaj

Seda

Düğün hazırlıklarının ilk adımıdır söz ve nişan törenleri. Kimi çiftler iki ayrı tören yapmak yerine tek bir kutlama ile gerçekleştirirken kimileri ayrı günlerde yapmayı tercih eder. Bu konu tamamen aile ve çiftin seçimine kalmıştır. Nişan hazırlıkları diye genelleyecek olursak evde verilecek bir davette gelin kız makyajı nasıl olmalı bu yazıda bundan bahsedeceğiz. Evde yapılan söz ve nişan töreninde makyaj seçiminizde dikkat edilmesi gerekenler:

 
 

Ev ortamı salona göre daha sıcak ve samimi bir nişan töreni sağlayacaktır. Bu yüzden abartılı bir elbise, saç ve makyaj evdeki samimiyete çok uyum sağlamayacaktır. Sade bir abiye elbise, aynı şekilde abartıdan uzak bir topuz veya yarı toplu bir saç ev için ideal bir seçim olacaktır. Makyaj konusunda ise sağlıklı parıldayan bir cilt olmazsa olmazınız olmalı. Bunun için kapatıcılğına güvendiğiniz bir fondöten ve üzerine parlamayı önleyecek bir pudra uygulanabilir.

evdenisantoreni

Takma kirpik ve ışıltılı allıklar yerine doğal bir görünüm sağlayacak iyi bir rimel ve hafif pembelik verecek bir allık tercih edilmeli. Ev ortamında misafirlerle birebir yakın olacağınızdan fazla parıltılı, koyu allık ve farlar hoş durmayacaktır. Sade bir dumanlı göz makyajı, hafif bir allık, doğal kirpikler ile makyajınızı tamamlayacak nude tonlarda bir ruj tercih edebilirsiniz.

Kırmızı bir ruj sürmek istiyorsanız da her zamanki kural geçerli; dudakları öne çıkaracaksak gözleri geri plana alıyoruz.

 
 

Nişan töreninde makyaj dediğimizde sadece yüz değil eller de işin içine giriyor. Nişan yüzükleri ile süslenecek olan ellerinizin bakımlı ve güzel görünmesi son derece önemli. Yıllardır özel günlerin vazgeçilmezi olan, son zamanlarda bir hayli modası geçen french ojeler yerine nude, kırmızı, bordo gibi renkleri tercih edebilirsiniz.

evdenisantoreni2

 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
 
Takip Et
 
 
Popüler