BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Evliliğe Ne Kadar Hazırsınız?

İlişkiniz evliliğe hazır mı? Yoksa yanlış bir yolda mısınız?

Seda

EvliligeNeKadarHazirsiniz_PosterEvlenmeyi düşünüyorsunuz, peki ya bu ilişki evliliğe ne kadar hazır? Siz ne kadar hazırsınız? Evliliğe giden yolda kendinize mutlaka sormanız gereken bu sorulara içtenlikle cevap verin. Emin olamadığınız veya “evet” dediğiniz sorular varsa acele etmeden ilişkinize biraz daha zaman verin. Şartların olgunlaşması mutlu bir evliliğin en önemli anahtarıdır. Evliliğe hazır olmayan bir ilişkiniz varsa, boşa kürek çekmek yerine sorunları farkedip çözüme odaklanmayı denemelisiniz.

 
 

Değişmesini umuyor musunuz? Pekçok gelin adayı evlenince değişir umuduyla evleniyor ama maalesef öyle bir dünya yok kızlar kendimizi kandırmayalım :) “Şu an çok kıskanç, görüşemediğimiz için tartışıyoruz ama evlenince değişir sonuçta aynı evde olacağız” diye düşünenler çok var, kimse evlenince huylarını olumlu yönde değiştirmiyor, evlenen erkeklerin beynine format da atılmıyor :) İlişkinizin uyumu nasılsa aynı şekilde devam eder. Aksine bazı şeyler daha da kötüleşir çünkü sorunlar eskisi kadar basit çözülemez; ortak kararlar, ortak sorumluluklar kuvvetli bir ilişkiniz olmazsa daha çabuk zora girer. İstisnalar her zaman vardır, ama belki istisna olur düşüncesiyle devam etmek ne kadar doğru bu kararı siz verin :)

Kaçış yolu mu arıyorsunuz? Ev ortamınızdan veya çevrenizdekilerden bir kaçış olarak evliliği görüyorsanız hata yapmak üzeresiniz. Aceleyle alınmış bir karar çoğu zaman pişmanlıkları da beraberinde getirir ve sonunda mantık evliliği sandığınız kadar mantıklı gelmeyebilir. Yine durup düşünmek çevredekilerin ‘yok mu birileri evlen artık’ demelerine kulaklarınızı kapatın. Karşınızdaki insanın tam olarak ömrünüzü geçireceğiniz insan olup olmadığını srgulayın.

 
 

Evlenmek zorunda mı hissediyorsunuz? Uzun zamandır sevgili olanlarda sık sık görülen bir durumdur. Aslında pek de iyi gitmeyen bir ilişkiye yıllardır emek vermiş ve sonucunda evliliği hak ettik diye düşünüyor olabilirsiniz. Uzun süren bir ilişki her zaman kusursuz bir ilişki değildir, aradaki problemleri çözemediğinizi düşünüyorsanız evlilik kararını bir kez daha gözden geçirmelisiniz demektir. Uzun ilişki dışında ‘yaşım geldi’ düşüncesi ve ‘sevgilim bir an önce evlenelim istiyor’ veya ‘sevgilimin ailesi sürekli evlenmemiz için sıkıştırıyor’ gibi nedenler insanda zorunluluk hissi uyandırır. Bu da yanlış zamanda yanlış kararlar almanıza neden olur. Bu düşüncelerden biri varsa o noktada durup düşünmekte fayda var.

Sürekli kusur bulup mutsuz mu oluyorsunuz? İnsan sevdiğinin kusurlarını görmez, gözardı eder. Ne zaman ki kusurlar gözünüze batmaya başlar o zaman o kişiye tahammülünüz kalmadı demektir. Mutsuz giden bir ilişki her ne kadar evlilik yolunda da olunsa doğru yolda mıyım diye düşünmeyi gerektirir.

Pişmanlık hissediyor musunuz? Evlilik hazırlığı sırasında normalde hissedilmeyecek bir histir pişmanlık. Aileden ayrılmanın verdiği hüzün olur, düğün stresi olur ama pişmanlık hissi bambaşkadır. Acaba soruları kafanızda dolaşıyorsa bu evlilikte içinize sinmeyen bir şeylerin olduğunu gösterir. Böyle bir emin olamama hali varsa ilişkiye biraz zaman tanımakta ve evliliği ağırdan almakta yarar var.

 
 

Unutmayın, emin olmadığınız duygularınız varsa hiçbir şey için “zorunda” hissetmeyin, durup düşünmek ağırdan almak hislerinizi netleştirmede size yardımcı olacaktır.

Sevgiyle kalın.

 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
 
Takip Et
 
 
Popüler