BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Gelinlik Nereden Alınır?

Nerelerden gelinlik alınır, avantajları-dezavantajları nelerdir...

Seda

Bunlardan ilki; Hazır gelinlikler satan yerli gelinlikçilerin modelleri arasından seçim yapıp üzerinize göre minik tadilatlar yaptırabilirsiniz. Yerli gelinlikçiler çok olmasa da Türkiye genelinde şubesi bulunan birkaç dükkat mevcut. Bu gelinlikçiler her yıl ortalama 25-30 modelden oluşan koleksiyonlar hazırlarlar. Dreamon, Aysira, Miss Defne bu tür kurumsal gelinlikçilerden birkaçı. Fiyatları makuldür ve o yılın modasına dair gelinlik modelleri bulmanız mümkündür. Yaklaşık 1,5 ay sonra gelinliğinizi teslim alırsınız ve üzerinde beden değişikliği, askı ekleme gibi ufak tefek değişiklikler yaptırabilirsiniz.

 
 

Bu gelinlikçilerin avantajı; gelinlik, duvak, el buketi, kesee gibi komple bir set olarak hizmet verirler ve uygun fiyatlıdırlar. Nasıl bir gelinlik olduğunu deneyip görürsünüz, kumaşına dokunup kalitesini ölçebilirsiniz. Bu yüzden hayal kırıklığına uğramazsınız, ne denediyseniz odur. Yerli hazır gelinlik almanın dezavantajı ise herkeste aynı gelinliği görebilme olasılığınızdır. Aynı hazır giyim gibi düşünürseniz o yılın hazır gelinlik modelleri arasından bir gelinlik alırsanız birçok kişide aynısını görebilirsiniz. Benim için sorun değil diyorsanız ne ala ;)GelinlikNeredenAlinir1
 
 

Sayfa:  1 2 3 4
 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 

  ESRA

  Gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş. Özellikle diktirme gelinlik yapacaklar yani benim gibi bunlara dikkat etmesi gerek. önemli noktalara değinmişsiniz. Fikir alışverişinde bulunduğunuz için ayrıca teşekkür ederim.

  28 Temmuz 2014

   seda

   Ben de hep diktirmekten korkardım ama tüm bunlara dikkat ederek kendi gelinlikçimi buldum ve içime sinen bir gelinlik diktirdim, inşallah sizin de hayalleriniz gerçek olur ve bu yazıyla ben de yardımcı olduysam ne mutlu :)

   28 Temmuz 2014

  esra

  Seda hanım yazinizda gelinliklere ankaradan baktığınızı yazmışsınız. Eğer mümkünse mailime bu moda evinin ismini ve adresini atabilir misiniz ? Düğünüme aslında aylar var ama araştırmalara başlamak lazım bi yerlerden. Şimdiden teşekkür ederim :)

  02 Kasım 2014

   seda

   Ben shedamodaevinde diktirdim canım forumda detaylı fotoğraflarımı paylaştım üye olursan gösteririm ;) http://gelinolmak.com/forum/

   03 Kasım 2014

  karaarsızz

  ben de düşünüyorum..

  04 Kasım 2014

  monark

  Ankara'yı gezdim demişsiniz. Bu modaevi nerede acaba? Benimde mayısta düğünüm var ve daha araştırmaya başlamadım :( Ant çarşısına gidip bakıcam.

  15 Kasım 2014

   seda

   Ben And çarşısındakilere güvenemedim özel dikim bir gelinlik diktirecekseniz hem işçiliğe hem de kullanılan ürünlere çok titiz bakmak gerekiyor. Ben Tunalı'da shedamoda ile çalıştım. Uzunca bir süredir yaptıkları gelinlikleri ve o gelinlerin yorumlarını takip ediyordum. Gidip kendi gözümle de görünce hiç düşünmeden diktirmeye başladım. İnşallah sen de hayalindeki gelinliğe kavuşursun ;)

   17 Kasım 2014

  hanife

  merhaba yeriniz nerede acaba

  19 Kasım 2014

  nigar

  Peki istanbul da guvenebilecegimizi dusundugunuz bir moda evi var mi dikim icin

  24 Kasım 2014

   seda

   Foruma üye olursan orada İstanbullu gelinlerimiz sana daha net yardımcı olabilir ;)

   26 Kasım 2014

  ebru

  seda hanım sizce hazır gelinlik satan yerlerde en son kac bedene kadar gelinlik bulunuyor bir bilginiz varmı tesekkurler

  23 Aralık 2014

  ganimic

  izmirde yaşıyorum ve gelinlik konusunda çok kötü bir tecrübe yaşadım.. tüm samimiyetimle söylüyorum ki kemeraltındaki ELİTNAZ MODA EVİnden gelinlik ALINMAZ.. Bu kadar terbiyesiz bu kadar yalancı bir yer olamaz.. 300 liramı aldılar ve karşılığında hiç bir hizmet vermediler.. paramı da geri alamadım.. daha sonra NAZAREL MODA EVİne gittim ve işte tecrübe kalite budur dedim.. ne kadar dikkate alırsınız bilmem ama ben paylaşmak istedim

  23 Temmuz 2015

 
Takip Et
 
 
Popüler