BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Gezi Notlarım: Fransa’nın İncisi Cote d’Azur-Nice

Fransa'nın İncisi Güney Sahillerini Beraber Geziyoruz! Nice'de Neler Yapılır? Efsane Lezzet Noktaları ile Beraber Detaylar Bu Yazıda!

Seda

Fransa’nın incisi olan Güney sahileri son yıllarda oldukça popüler oldu. Biz de Paskalya tatilinde (Nisan ayında) Avrupa’da hala kışı yaşarken kısmen ısınmış bir bölge olan Fransa’nın Güney sahillerine inip bir hafta kadar tatil yapalım dedik. Deniz tam ısınmadığı için biz girmedik, gerçi sahilde birkaç “çılgın” atmıştı kendini serin sulara. Denize girmeyi düşünüyorsanız Haziran-Temmuz-Ağustos ayları daha uygun bir dönem olacaktır.

 
 

French Riviera veya Cote d’Azur diye adlandırılan bu Fransa’nın sahil şeridinde pek çok gezilecek yer var. Bizim rotamızda; Nice, Cannes, Saint Jean Cap Ferrat ve Monaco bulunuyordu. Nice’i merkez olarak düşünüp otel rezervasyonumuzun tamamını buradan yana kullandık. Diğer türlü sürekli çanta topla, otele giriş yap, çıkış yap derken çok yorucu oluyor ve sürekli bir yerde bir şey unuttum mu telaşı oluyor. Dilerseniz o şekilde farklı şehirlerde  konaklamayı da tercih edebilirsiniz tabii ;)

Araba ile her bir durak arası 30-40 dk’lık bir mesafe. Hem de sahil boyunca geze geze gitmek de bonus! Bunun yanı sıra toplu taşıma da rahatlıkla tercih edilebilir. Arabayla gelecek olanlar veya araba kiralamayı düşünenler için bir önemli hatırlatma kalacağınız otelde otopark olup olmadığını mutlaka öğrenin. Nice, Cannes ve Monaco’da otoparklar paralı, bu yüzden ekstra masraf olmaması adına otelde bulunan otopark hizmetinden yararlanabilirsiniz. Nice’de havaalanı bulunduğu için İstanbul üzerinden direkt uçuşla geliş ve gidiş bileti bakılabilir. Cannes ve Monte Carlo’da havaalanı bulunmuyor.

Fransa’nın İncisi: Cote d’Azur yazısını 3 parça halinde yayınlayacağım; ilki bu yazının da konusu olan “Nice’de Neler Yapılır?Neler Yenir?” olacak. İkinci yazıda “Cannes’da Neler Yapılır?”dan bahsedeceğim. Üçüncü yazıda ise Saint Jean Cap Ferrat ve Monte Carlo’dan bahsedeceğim. Böylece her bir şehrin hakkını vererek detaylıca paylaşmış oluruz. Şimdi 30 gün de kalsam doyamayacağım ilk durağımız olan Nice ile başlayalım…

 
 

Sayfa:  1 2 3
 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
 
Takip Et
 
 
Popüler