BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Güvenli Düdüklü Tencere Nasıl Seçilir?

Düdüklü tencere güvenli mi? Patlar mı? Güvenli düdüklü tencere hangisi? Düdüklü tencere ile yapılan tarifler neler? Tüm bu soruların cevabı gelinolmak.com'da!

Seda

Mutfakta en önemli mevzu güvenliktir. Pek çok gelin düdüklü tencere alırken de kullanırken de çekiniyor. Hatta çoğunluk zaten kullanmamayı tercih ediyor. Böyle zamandan-enerjiden tasarruf etmeyi sağlayan, üzerine bir de daha sağlıklı yemekler pişirebilen bir mutfak aleti nasıl oluyor da bu kadar korkutucu geliyor? Bu sorunun cevabı basit aslında; çevreden duyulan veya birebir yaşanan o “patlayan düdüklü” hikayeleri. Sebebi ise tek bir atasözüyle özetlenebilir “Ucuz etin yahnisi yavan olur”.

 
 

Düdüklü tencereleri 2 kısma ayırabiliriz; Tencere takımlarıyla beraber alınan ve ayrı satılan düdüklüler. Ayrı satılan düdüklü tencerelerin daha yüksek fiyatlı olmasının sebebi ise tamamen kalite ve güvenlik faktörleri. Tencere ile düdüklü tencerelerin teknolojisi, çelik kalınlığı aynı değildir. Bu sebeple bu işe özel emek harcayan markaları seçecek olursanız yarı yolda kalmazsınız. Yani A markasının çelik tencere seti çok iyi diye o markanın düdüklü tenceresi de iyi ve güvenli olacak diye bir şey söz konusu değildir. Fiyat kısmı başta yüklü bir miktar gibi gelse de mutfağın en çok kullanılacak malzemesi olduğunu düşünmekte ve buna göre uygun bir bütce ayırmakta yarar var.

Düdüklü tencere alırken çelik kalınlığına, içerisinde basınç varken kapağının açılıp açılmamasına, yedek parça ve servisinin iyi olup olmamasına, kapağında dijital göstergelerin olmamasına özen göstererek iyi bir basınçlı pişirici alabilirsiniz. Unutmayın yeni pişirici şekilleri çıksa da (kapağı cam olanlar veya dijital ayarlı elektrikli vs) her zaman güvenirliği kanıtlanmış markanın klasik bir modeli mutfağınız için daha uzun ömürlü olacaktır.

Düdüklü tencerenin pek çok faydası var; pişerken buharı içinde kalıyor besin değeri kaybolmuyor, zaman ve enerji tasarrufu sağlıyor, temiz ve kokusuz bir yemek pişirmeyi sağlıyor. Zeytinyağlı yemeklerden, güveç yemeklerine, çorba veya konserve yapımına kadar aklınıza gelebilecek her yemeği güvenli bir düdüklüile çok kısa sürede pişirebilirsiniz. Sosyalgelinler.com internet sitemde sizlere düdüklü ile yaptığım yemeklerin detaylı tarifini paylaşıyorum, buraya tıklayarak forum sitemize geçiş yapabilirsiniz. Benim veya diğer gelinlerin verdiği yemek tariflerine göz atabilirsiniz ;)

Sizin düdüklüyle ilgili görüşleriniz/tecrübeleriniz neler?

 
 

 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 

  Ayşenur

  Düdüklü tencere yüzünden büyük bi kaza atlattık. Karaca Marka düdüklü tencerem kaynadıktan sonra hava çıkışı olmadığı için garantiye gönderdik 2 defa ve sıfır geri geldi. En son geldiğinden sonra 2. yemek yapışımda bomba gibi patladı. Heryer mahvoldu. Hala o korkuyu atlatamadım ve 5 aylık hamileydim bunları yaşadığımda. Bundan sonra asla düdüklü tencere kullanmam. Herkes çok çok dikkat etsin yada asla kullanmayın derim.

  26 Kasım 2018

   Seda

   Öncelikle yaşadığın korkulu anlar için çok geçmiş olsun. Bu yazının amacı da bu aslında lütfen ucuz diye canınızı riske atmayın, Bir düdüklüye 900-1000 lira verilir mi dememek gerek, bu konuda başka marka maalesef yok. Sağlıklı ve zamandan tasarruf ederek yemek yapmak istiyorsak 900 lira da olsa vermeyi göze almak gerekiyor.

   10 Aralık 2018

 
Takip Et
 
 
Popüler