BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Hangi Tarz Gelinlikle Hangi Saç Modeli Kullanılır?

Gelinliğinize en uygun saç modelini öğrenmek ister misiniz?

Seda

Düğün telaşı dört bir yanınızı sarmadan önce tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olmak bir gelin için oldukça önemli ;) Daha önce gelinlikleri yakinen tanımak için ‘Yaka Modelleri‘ni mercek altına almıştık. O yazıya buraya tıklayarak göz atabilirsiniz. Artık yavaş yavaş gelinlik konusu kafanızda netleştiyse gelinliğin yakasına ve tarzına uygun saç modelleri rehberi çok işinize yarayacak ;) Bu yazıda Hangi Gelinlikle Hangi Saç Modeli kullanılmalı sorusunun cevabını tek tek örneklerle bulabilirsiniz. Bu eşleme tamamen gelinlik-saç ikilisi için yapılmıştır. Buradaki öneriler sizin yüz tipinize gitmeyen veya hayalinizde olmayan bir saç ise o zaman ikincil önerilere kulak vermekte yarar var ;)

 

Kayık Yaka Gelinlik —-> Ense Topuzu ve Dağınık Topuz

Kayık yaka gelinlikler son yıllarda oldukça popüler. Bildiğiniz gibi dantel yakalar veya ilizyon yaka dediğimiz tül üzeri işlemeler ile oluşturulan yaka çeşitidir ve oldukça feminen bir duruşu vardır. Bu tip gelinliklerle önerilen saç modeli ise sofistike ense topuzlarıdır. Zerafetinizi tamamlayacak olan ense topuzu modelleri fotoğraf galerisini incelemek için buraya tıklayarak bakabilirsiniz. Bunun dışında dağınık topuz ve prenses topuzlar gibi gelinliğinizi kapatmayacak diğer topuz modellerini tercih edebilirsiniz.

DugunHikayesi(Samantha-Ryan)7

 
 

V Yakalı Gelinlik —–> Dalgalı Açık/Yarı Açık Saç Modelleri

V yakalı gelinliklerde rahatlıkla yarı toplu veya açık saç modellerini tercih edebilirsiniz (Yarı toplu saç modellerine ulaşmak için tıklayın). Eğer düğünde açık saç düşünmüyorsanız o halde V-Yakalı gelinliğinizle dağınık topuz kullanabilirsiniz.

GelinlikYakasinaUygunSacModeli

 
 

Uzun Kolu Gelinlik —-> Tepede Prenses Topuz

Uzun kollu gelinlikler genellikle risklidir. Yapacağınız saç modeli ve duvak gelinliğinizi ve sizi kapatmamalı. Sadece ve sadece güzelliğinizi vurgulamalıdır. Bu yüzden ‘derli toplu’ diyebileceğimiz saç modellerine yönelmelisiniz. Tepede prenses topuzlar, uzun kollu ve dantel yaka gelinlikler için en ideal olan tarzdır (Prenses Topuz modellerini incelemek için tıklayın). Şık ve zarif duruşu gelinliğinizle bir bütün olacaktır.

DantelinBuyusu1

 
 

Sayfa:  1 2
 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
     
    Takip Et
     
     
    Popüler