BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

İlikli Kemik Suyu Nasıl Yapılır?

Hamileler, bebekliler ve sağlıklı beslenmek isteyenler dikkat! Ev yapımı kemik suyu tarifi gelinolmak.com'da!

Seda

Kemik suyu kullanımının ne kadar faydalı olduğu artık tartışmasız bir gerçek. Çorbalara, et yemeklerine ve tabii ki pilavlara lezzet vermenin yanı sıra vücudumuzun bağışık sistemini güçlendirdiği için sık sık kullanmamız gerekiyor. İlikleriyle beraber haşlanan kemiklerin suyunda protein miktarı artıyor ve tabii ki besleyiciliği de artıyor. Bu sebeple doktorlar, özellikle bebeklerin ve hamilelerin yemeklerinde sık sık kullanılmasını öneriliyor (alerjik bir durum yoksa). Proteince zengin, doğal antibiyotik diye bilinen kemik iliğini küçük bulyonlar şeklinde hazırlayarak yemeklere katmanın faydası saymakla bitmez. Eeh konu sağlıklı beslenme olunca en pratik şekilde yemeklerimize nasıl katarız anlatmadan geçemem :)

 
 

Et sevmeyenlerdenseniz o zaman ilikleri ekleme aşamasında az ekleyebilir veya hiç eklemeden kemik suyu hazırlayabilirsiniz. Kemik suyu çıkarmanın pek çok farklı yolu var aslında, bu en pratiği. Sonraki tariflerimde daha farklı yöntemleri de bereber konuşuruz ;) Kemik iliği suyu kullanacağınız yemeklere 1-2 bulyon eklemeniz yeterli olacaktır.

Videolu tarifi buradan izleyebilirsiniz, Youtube kanalımıza abone olmayı ve yorumlarınızla bizi desteklemeyi unutmayın :)

 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
 
Takip Et
 
 
Popüler