BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Kız İsteme Gecesinde Nasıl Hazırlanılır?

Kız isteme veya söz gecesinde neler yapmalı? Nasıl hazırlanmalı? Kafanızı kurcalayan her sorunun cevabı burada

Seda

KizIstemeGecesiNeyapilir_PosterHep düğün hazırlığı, nişan hazırlığı derken en önemli ve ilk adım olan kız isteme ile ilgili pek yazı yazmadığımı farkettim :) En önemli ve bence en güzel adetlerimizden biri olan bu güzel geceye nasıl hazırlanmalı? Neler yapmalı? gibi sorular kafanıza takılıyorsa telaş etmeyin en ince ayrıntısına kadar öğrenmiş olacaksınız ;) Önce çiçek ve çikolatayla şımaracağınız, heyecanınız doruktayken müstakbel kayınpederinizin “Allah’ın emri…” diye lafa başlamasıyla ayaklarınızın yerden kesilecek ;) Hazırsak haydi ayrıntıları konuşmaya başlayalım…

 
 

Sayfa:  1 2 3 4 5
 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 

  duygu

  Merhaba birşey sorabilirmiyim

  26 Haziran 2014

  zehirlizakkum

  bir gün çeyiz listesi arayışı içindeyken keşfetmiştim bu siteyi ve o gün bugündür düzenli olarak takip ediyorum acaba bugün ne eklenmiş diye(hala listeyi tamamlama çabasındayım ama benim şansım önümde koca bir yılın olması)...ama bugün mutluluğumu paylaşmak için burdayım :) dün gece isteme merasimini tamamlamış bulunmaktayız kahve fincanını süsleme fikrini buradan almıştım ve evdeki malzemelerle çok sevimli bi şekilde damat beyimizin fincanını süsledim tuzlu kahvemi de içirdim :)umarım yüzüklerin takıldığı gece de bu kadar güzel geçer. verdiğiniz fikirler için teşekkürler Seda hanım ;)

  08 Ekim 2014

  Gelin Adayı

  Yaa harika bir site :) Teşekkür Ederim, Teşekkür Ederim, Teşekkür Ederim, Teşekkür Ederim, Çooook Teşekkür Ederim :)

  06 Şubat 2015

   seda

   Ben de çooook teşekkür ederim :D

   07 Şubat 2015

  ÖZLEM

  haftaya kısmetse isteme akşamım var her gün buraya mutlaka bi bakıyorum nerdeyse herşeyini okudum site haritasını çıkardım :D teşekkürler çok yardımı oldu :)

  14 Nisan 2015

  vs

  Kızlar çok eskiden flört yada anlaşıp görüşerek evlenme pek yaygın olmadığından eve gelen görücü begenilmedigi takdirde tuzlu kahve yapılırmış. Eğer beğenilirse şekerli kahve yapılır diye duymuştum. Belki bu duydugumdan dolayı belkide sevdicegime kiyamadigimdan dolayı tuzlu ve envaye cesitte baharatlı kahve yapmadım. Zaten sevdicegim elimden zehir olsa içer. Bunu çok iyi bilirim. Sadece 12 tane şeker attım kahvesine. Önümüzdeki günlerimiz isteme gecemizdeki kahve kadar tatlı olsun diye diledim ?

  29 Haziran 2015

  Yeşim

  Benim bir sorum olucak. Bizde isteme ve söz günü ayrı günlerde olucak. Aklıma takılan ve bur çözüme ulasamadigim su: Damat kahvesini ne zaman veriyim, yani hangi gün. Isteme gününde mi veriyim, kız verildikden sonra mı Yada söz günün de ki veriyim, tüm sülale toplandığı günde mi? Nasıl yapıcağımı şaşırdım.

  05 Aralık 2018

   Seda

   Merhaba Yasemin, geleneklerimize göre gelin kız, isteme günü kahveleri yapar, herkese ikram eder. Damat tarafının aile büyüğü bir yudum içer sebebi ziyaretimiz diye söze girer :) İsteme gerçekleşir. Söz ayrı bir gün oluyorsa o gün kahve yapılacak diye bir zorunluluk yoktur, genellikle ikram tabakları ile birlikte çay verilir, yüzükler takılır.

   10 Aralık 2018

  Leyla

  Ya ben araştırayım dedim önüme bu sayfa çıktı iyice okudum tecrübe leriniz den yaralanacam inşallah yarın güzel olur :)☺️😇

  14 Mayıs 2020

  hanife

  söz ve nişanın aynı gün olması zorunlu mu

  15 Mayıs 2021

 
Takip Et
 
 
Popüler