BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Kurutmalı Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Kurutmalı çamaşır makinesi alıp almama konusunda kararsız kalanlar için rehber bir yazı

Seda

KurutmaliCamasirMakinesi_PosterHem kurutma hem de çamaşır makinesini ayrı ayrı almak istemeyenler için ideal bir seçim. Minimum yer maksimum işlev ;) Kurutma makinesi alıp almama konusunda kararsız kalanlar için avantajları, dezavantajları ve alırken nelere dikkat etmeli gibi konuları derlediğimiz rehber bir yazı hazırladık.

Dezavantajı: Kurutma makinelerinin en büyük dezavantajı çamaşırları yıpratması oluyor. Asarak kurutmaya oranla daha fazla kırışıyor çamaşırlar.

Avantajları: Bebeği olanlar (veya düşünenler :)), çalışanlar veya evde çamaşırlık koyacak çok yeri olmayanlar için kurutma makinesi kurtarıcı oluy0r. Nevresim takımı, yorgan, battaniye, havlular, bornozlar ve masaörtüleri asarak kurutmada çok yer kaplarken kurutma makinesiyle çok kısa sürede kurutulabilmekte. Kurutmalı çamaşır makinelerinin en büyük rahatlığı da bir makineden al öbürüne koy olayının olmaması. Sabah işe giderken attığınız çamaşırları akşam geldiğinizde hem yıkanmış hem de kurulanmış olarak bulursunuz.

 
 

Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

1. Kurutma enerji tüketimiyle, yıkama enerji tuketimine dikkat etmek lazım. (A+++ yazar, ama kurutma o şekilde olmayabilir)
2. Kurutma sonrası kazanını temizleyen modellere bakmak lazım (kurutma sonrası camaşır tozları kazanda kalıyor)
3. Modlarına bakmak lazım. Çamaşırların hassasiyetine uygun olarak detaylı kurutma modları olmalı. Tabii ona göre de ayırıp ayırıp yıkamak lazım.
4. Genelde yıkama hacmi ile kurutma hacmi aynı olmuyor, yıkama hacmi 9kg olduğu halde kurutma hacmi 4kg olabiliyor. Bu detaya dikkat etmek ve sonrasında kurutma yapacaksak ona göre kullanmak lazım.

 
 

Şu marka şu model diye bir öneride bulunmuyorum, herkesin bütçesi farklı. Bu özellikleri incelediğinizde Bosch ve LG’nin güzel modelleri var. Kurutmalı çamaşır makinesi kullanan tecrübeli gelinlerin yorumlarını görmek için buraya tıklayın. Kafanıza takılan sorular için de yine forum aracılığıyla kurutmalı çamaşır makinesi kullanan arkadaşlara ulaşabilirsiniz ;)

 
 
 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
 
Takip Et
 
 
Popüler