BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Merhaba Ödemsiz Yaşam!

"Merhaba Ödemsiz Yaşam" Diyebilmek İçin Bunları Mutlaka Yapın!

Seda

Kilo değil mesele, dönem dönem kendinizi şiş hissedersiniz ya işte bu yazıda bundan bahsedeceğiz. Şişkinlik hissi diye bilinen ödem, her kadının başına gelir. Genetik yatkınlıklar, beslenme tarzı ve hormonal değişiklikler gibi faktörler vücuttaki ödemi arttırır ve size şişkinlik-rahatsızlık hissi verebilir. Merhaba Ödemsiz Yaşam! demek için işte bir kaç güzel öneri;


 
 

– Tuz tüketimini azaltın. Buna öncelikle sofranızdan tuzu kaldırarak başlayabilirsiniz. Yemeklerde de tuzu yavaş yavaş azalttığınızda tatsız gelmeyecek aksine yemeğin lezzetine daha rahat varacak, yemek sonrası şişkinlik şikayetleri yaşamayacaksınız ;)
– Yağlı gıdalar, hamur işleri ve kızartmaları minimuma indirin. Zor ama dozunda yenen her şey daha lezzetli değil mi? Her haftasonu kahvaltısı için yaptığınız o kızartmalar, pişiler ödem ve hatta kilo olarak geri dönüyor.
– Bol bol su için. Su içme alışkanlığınız yoksa yanınızda utlaka şişe taşıyarak işe başlayın. İnsan elinin altında gözünün önünde olunca çok daha fazla su içiyor. Küçük bir öneri; günlük tüketilmesi gereken fındık-badem-ceviz gibi yemişler susatır, bunları her gün düzenli yemek, hem ihtiyacımız olan vitamin ve omega-3 alımını sağlar hem de su içmeyi arttırmış olursunuz ;)
– Alkol ve sigaradan uzak durun. Her konuda olduğu gibi vücudun su tutup ödem oluşturmasında da önemli bir yeri var.
– Günde 2 fincan yeşil çay hem ödem oatmaya yardımcı olur hem de metabolizma hızlandırıcıdır. Yeşil çayı sade içemeyenlerdenseniz içine limon-nane gibi sevdiğiniz şeyleriekleyerek tatlandırabilirsiniz.
– Ödemsiz yaşam için bir diğer dikkat edilmesi gereken konu; uyku düzeni. Uyku düzeninizi gerekmedikçe bozmayın, 7-8 saatlik düzenli uyku vücut için yeterli olacaktır.
 
 

– Gereksiz yere ilaç tüketip bedeninizi yormayın. Ağrı kesici, vitamin gibi doğal çözümü olan konularda ilaç almadan doğal yollarla halletmeye çalışmayı alışkanlık haline getirin.
– Meyveleri suyunu sıkıp içmek yerine posalarıyla tüketin.
– Akşamları yatmadan önce rezene çayı için.
– En zoru ama en önemlisi; stresten olabildiğince uzak durmaya çalışın :)

 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
 
Takip Et
 
 
Popüler