BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Mükemmel Bir Düğün Dansı İçin Tavsiyeler

Eşinizle göz göze yapacağınız o ilk dansı mükemmel kılacak ipuçları

Seda

MukemmelBirDansIcinTavsiyelerİlk dans, bir düğünün en etkileyici anlarındandır. Tüm gözler yeni evli çiftin üzerindedir ve siz o an heyecanla dans etmeye çalışıyorsunuzdur :) İşte o dansı mükemmel kılacak birkaç küçük ipucunu sizlere vereceğim ;) Hepsi denendi onaylandı ;)

Düğünden önce dans dersi almaya fırsatınız veya imkanınız olur mu bilmiyorum. Eğer ki dans dersi alacaksanız çok şanslısınız en azından belli bir uyumu yakalayacak, düğün günü çok daha profesyonel bir ilk dans sergileyeceksiniz demektir ;) Dans dersi almayacak olanlar da stres olmasın; haydi kolları sıvıyoruz ve adım adım başlıyoruz ;)

 
 

1- İlk adıma ilk dans için müzik seçmeyle başlıyoruz. Bu aşama çok önemli. Bir yandan tüm davetlilerin anlayacağı dilden olsun, romantik olsun diye düşünüp herkesin tercih ettiği ‘marş’ halini alan şarkıları seçmekten kaçınmalısınız. Her yıl patlayan belli birkaç şarkı olur. Onlardan uzak durun derim ;) Bu aşamada romantik yabancı şarkıları, eski klasikleri gözden geçirmenizi öneririm. Yani bir örnek vereyim ;) 2014 yılında evleniyorsanız İrem Derici-Kalbimin Tek Sahibi şarkısıyla değil Yalın-Meleklerin Sözü Var gibi ;)

 

2- İkinci adımda ise nişanlınızın kolundan tutuyorsunuz ve bu belirlediğiniz şarkıyla düzgün dans edene kadar çalışmaya başlıyorsunuz ;) Eller nasıl duracak, şarkının neresinde dönüş yapılacak, nasıl bitiş yapılacak hepsini tek tek çalışıyorsunuz ;) Damatlar biraz sıkılabilir ama biz gelinlerin inadıyla bu dans işi de birkaç provayla hallolur kızlar korkmayın ;) Provalar sırasında topuklu ayakkabı giymeyi de unutmayın ;)

 

3- Gelinlikçinizden gelinliğiniz hakkında tüyolar alın. Evet bu adım çok önemli ;) Sonuçta gelinliğinizi en iyi tanıyan kişi gelinlikçiniz değil mi? Onunla nasıl hareket edebilirsiniz, upuzun duvağınızla nasıl başa çıkabilirsiniz, kuyruğunuzu nasıl idare edebilirsiniz hepsini öğrenin ;) Örneğin benim gelinliğim hem çok kaparık, hem kuyruklu hem de uzun duvaklıydı :) Kendim kaşındım ama provalarla çok rahat idare ettim ;)

IlkDansKapak

4- Dansçı bir çift değilseniz ilk dans şarkınızı çok uzun tutmayın. 2.5-3 dk arası çok ideal. Zaten heyecan yüklüyken 4-4.5dk’lık ilk dans şarkıları hem davetliler açısından hem de sizin açınızdan zor olacaktır.

 

5- Düğünden birkaç gün önce gelinliğinizi giyerek dans provanızı bir kez de gelinlikle yapın. Damat beyle yapma şansınız yoksa da anne babanızda ya da bir arkadaşınıza size eşlik etmesi için rica edin ;)

 

6- Düğünde ilk dansınızı ederken şarkıya kendnizi kaptırıp eşlik etmeyin. Fotoğraflarda sürekli konuşur vaziyette çıkarsınız ;)

 
 

7- Dans sırasında adımlarınızı saymayın, ciddi ve gergin durmayın. Özellikle bu madde konusunda her an damat beyleri kontrol etmeyi unutmayın ;)

 

8- Vee son olarak; Gülümseyin, gülümseyin, gülümseyin :) Siz gülümseyip sıcak bir çift olduğunuzu cümle aleme gösterdikten sonra kimse dansınıza takılmayacaktır ;)

 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 

  dilek

  ben nişan dansı için öneri istiyorum sizden lütfen

  21 Haziran 2014

  burcay

  bende gelin nişan taçlarıyla ilgili görsel istiyorum

  11 Nisan 2015

   seda

   Saç aksesuarları kategorisinde harika modeller var oradan bakabilirsin @burcay ;)

   11 Nisan 2015

  serap

  Nisanliyim ve kasimda dugunum var hangi sarkiyi onerirsiniz.

  24 Haziran 2015

 
Takip Et
 
 
Popüler