BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Mutlu Evliliklerdeki Önemli Sır

Öpüşmenin ne gibi yararları var? Eşinizle öpüşmek evliliğinize neler katar?

Seda

opucuk

Öpüşmenin biyolojik anlamını düşündüğümüzde mukus, bakteri ve artık öpüşmeden önce ne yenmişse onların değiş tokuşu olarak pek de eğlenceli görünmeyen bir aktivite diyebiliriz :) Ama biyoloji tabii ki sadece bardağın boş tarafıyla ilgilenmiyor, dolu tarafına da bakalım: Arzulu bir öpüşme sırasında kan damarlarımız genişlediğinden beynimize normalden fazla oksijen gider, hafif sersemlememizin nedeni budur. Bir de bunun üzerine nefesimiz düzensizleşir, yanaklarımızda küçük kırmızılıklar belirir ve göz bebeklerimiz genişler. O an bütün bunları düşünmemek ve karşımızdakini baykuş tipli görmemek için de gözlerimizi kapatırız :)

 
 

Evliliklerde öpüşmenin vücudumuzdaki bazı değişiklikleri tetiklese de (hormonlar), duygusal olarak da eşimize bağlılığımızı ve güvenimizi tetikler; güçlü beraberlikler için gereklidir. Çok öpüşen çiftler, psikolojik olarak rahatlığa işaret ettiğinden, sağlıklı bir birlikteliğin göstergesidir. Tabii bunu abartıp, yolun ortasında şapır şupur öpüşenlerden bahsetmiyoruz. Aksine bu tarz toplum içinde yapılan öpüşmelerin ilişkilere herhangi bir katkısı yoktur. Çünkü o anı özel kılmıyorsunuz ve sürekli tekrarlandığında öpüşmek sizin için sıradan bir hal alıyor demektir. Unutmayın, bu tarz şeyler “özel hayattır“ ve başkasının müdahil olmasını gerektirmez.
 
 

Kadınlar öpüşmeye erkeklerden daha fazla değer verir ve onlar için duygusal bir davranıştır. Ancak erkekler sevişmenin öncesinde hazırlık olarak görürler ve onlar için duygusal bir davranış olmayabilir.

 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
 
Takip Et
 
 
Popüler