BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Nişanda Kız Tarafı Damada Ne Takar?

Nişanda Kız Tarafı Damada Ne Takar? Damat Saati Nedir? Nişan adetlerine Göre Damada Alınacak Hediyelikler, Nişan veya Damat Bohçasında Olması Gerekenler Bu Yazıda!

Seda

Nişan arifesinde olan gelinlerin en sık sorduğu sorulardan biri; “Nişanda Kız Tarafı Damada Ne Takar?” Öncelikle bunların tamamen “gönlünüzden” geldiğini unutmayın. Adetleri tek taraflı düşünmez iyi niyetle yaklaşırsanız kazanan hep siz, yani aşkınız olur :) Kimileri nişanda damada bir tek nişan yüzüğü takılır diyebilir, kimileri başka şeyler sıralayabilir. Biz nedenleri ve nasıllarını açıklayıp konuya noktayı koyalım gerisi siz gelinlere kalmış ;)

 
 

– Gelin ve damat bohçaları haricinde gelinin ailesi damatlarına güzel bir saat takar. Bu saati bohçaya koymak yerine takı merasimi sırasında damadın ailesi geline takı seti veya bilezik takarken, gelinin ailesinin de damada saatini takması daha uygun olur.

(Damat Bohçası için daha önce yayınladığımız listeyi görmüş müydün? Buraya tıklayarak o listeye gidebilirsin)

– Nişan yüzükleri karşılıklı alınır; adetlere göre gitmek isterseniz damat gelinin yüzüğünü, gelin damadın yüzüğünü alır.

– Nişanda size(geline) hem birkaç bilezik hem de takı seti takılacaksa gelinin ailesi de damatlarına bütçelerine göre yarım veya tam altın takabilir.

Son bir tüyo; Nişanda ve düğün zamanı minimum huzursuzlukla atlatıp mutlu bir yuva kurmak istiyorsanız bu günlerin yalnızca gelinin günü değil aynı zamanda damadın da günü olduğunu es geçmeyin ;)

 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
 
Takip Et
 
 
Popüler