BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Seda’nın Seçimi Doğal İçerikli Ürünler

Doğal İçerikli sabun, sıvı sabun ve duş jeli

Seda

Geçtiğimiz ay yerli bir marka olan “Deflin” ile tanıştım. Hatay’ın geleneksel kalıp defne sabununu bilmeyen yoktur, işte bu geleneksel sabunun yanı sıra günlük hayatımızda her gün kullandığımız diğer ürünleri de “Doğal İçerikli” yaparak bizlere sunan bir firma. Öncelikle nedir bu temiz içerik ondan biraz bahsetmek istiyorum; şampuan, duş jeli, sabun gibi her an kullandığımız ürünlerin içerisinde pek çok zararlı kimyasal kullanılıyor. Kanser, cilt hastalıkları, saç dökülmesi gibi pek çok etkisi bulunan bu zararlı kimyasalları kullanmayan markalara “temiz içerikli” deniyor. Günümüz koşullarında kullandığımız ürünlerin doğal içerikli olmasını kontrol etmek bizlere (yani kullanıcılara) düşüyor. Sağlığımız için aldığımız ürünlerin etiketini okumalı, aşağıda sayacağım zararlı kimyasalların olup-olmadığını kontrol ederek alışveriş yapmalıyız.
SedaninSecimiDogalIcerikliUrunler3
Deflin markası bitkisel kozmetik ürün yelpazesi; şampuan, duş jeli, sıvı sabun ve katı sabundan oluşur. Tanışma paketinde duş jeli, sıvı sabun ve katı defne sabunu vardı. En çok sıvı sabunu merak ediyordum çünkü elleri kuruyup çatlamaya müsait biriyimdir, her sıvı sabunu kullanamam. Hassas ciltlerin rahatlıkla kullanabileceği bir ürün. Alkolsüz olduğu için elleri kurutmuyor, yıkadıktan sonra hoş bir koku bırakıyor. Günlük hayatta sıvı sabun kullanmayı seven ama elleri kuruduğu için şikayetçi olanlar mutlaka denesin ;)

 
 

Deflin Sıvı sabunun içeriğinde yazanlar kısaca şu şekilde;
Etkinliği ve güvenilirliği dermatolojik ve mikrobiyolojik olarak test edilmiştir. Formülasyonda; sülfat ve türevleri, triklosan (bazı ülkelerde yasaklı antibakteriyel) silikon, paraben,renklendirici ve alkol içermez. Dünyada % 100 doğal PH 7.0 olarak formüle edilen İLK ve TEK sıvı sabundur.
SedaninSecimiDogalIcerikliUrunler2
Hatay’ın dağlarından toplanan defne meyveleri, geleneksel yöntemler kullanılarak kalıp sabun haline getiriliyor. PH oranını dengelemek için %50 Zeytinyağı %50 Defne meyvesi yağı kullanılmış. Piyasada çok sayıda defne sabunu bulunuyor ama önemli olan “eski usül” yapanı bulmakmış. Defne sabunu deyip geçmemek gerekiyor; yıllardır saç ve cilt bakımında kullanılan 1 numaralı sabun çeşidi. Yıpranmış saçları onarımına, saç dökülmesine, kepek problemine iyi geldiği biliniyor. Ben de saçlarımda kullandım, dökülmeyi azalttığını ve parlaklık verdiğini söyleyebilirim. Kepek problemim olmadığı için o konuda bir şey söyleyemem, kepek için kullanan olursa deneyimlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın :) Uzun saçlılarda sabun kullanımı zor olsa da özellikle erkeklerde görülen saç kaybı için doğal bir çözüm önerisi olarak aklınızda bulunsun ;) Deflin Şampuanı da “alıp-denenecekler” listeme ekledim, o da dökülmeye iyi gelirse sabundan çok daha pratik bir çözüm olacak benim için.
SedaninSecimiDogalIcerikliUrunler
Son olarak fiyatlardan da bahsedeyim; kalıp sabunların fiyatı 5 Lira’dan başlıyor. Gramajına, kutu içeriğindeki pakete göre fiyatlar artıyor. Sıvı sabun ve duş jeli 15 Lira, şampuanlar 10-15 TL civarında. Son birkaç yıldır doğal içerikli ürünlere talep arttıkça ulaşılabilirliği de arttı. Deflin’in internet sitesinden sipariş vererek siz de temiz içerikli, bitkisel ürünleri deneyebilirsiniz (İnternet sitesini incelemek için buraya tık tık).
 
 

 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
 
Takip Et
 
 
Popüler