BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Söz Gecesinde Yüzük Takılır Mı?

Kız isteme, söz ve nişanı ayrı ayrı yapacaklar için söz günü takılabilecek yüzük önerileri

Seda

SozGecesiAlyansTakilirMi_PosterKız isteme söz, nişan derken kafalar iyice karışıyor :) Sık sık bu konuda sizlerden soru geldiği için bu yazıda bir toparlayayım, herkesin kafasındaki soruları yanıtlamış olalım ;)

 
 

Her şeyde olduğu gibi adetler de zamana ayak uyduruyor. Kimi çiftler söz yapmak yerine kız isteme ve sonrasında başka bir gün nişan yapıyor. Kimi kız isteme-söz ve nişanı aynı gün yapıyor. Kimi ise her birini ayrı günlerde usulüne uygun yapıyor :) Biz isteme ve bir hafta sonra nişan yaparak olayı halledenlerdeniz :) Gelelim her birini ayrı yapacak olanların en büyük sorunu olan alyans meselesine :)

 
 

Normali aşağıda gördüğünüz şekilde söz alyanslarının takılmasıdır. Söz alyansları genellikle klasik ve ince alyanslardır. Hangi kuyumcuya gitseniz gösterir :) Nişanda ayrı bir alyans alınıp düğün sonrası da kullanılır, söz yüzükleri ise hatıra olarak saklanır veya ihtiyaca göre satılır.KizIstemeGecesiNeyapilir3

Tektaş evlenme teklifi alındığı an takılır, ama eşiniz teklif etmediyse yapacak bir şey yok başının etini yemeyin onu o şekilde sevdiniz :) Söz günü masraf olmasın, nişanda alyans takılacak, ama sözlümün parmağında da yüzük olsun diyorsanız en ucuz ve kestirme yol; size tektaş veya tamtur eşinize de ince gümüş/altın bir yüzük takılmasıdır ;)

 
 

Söz detayları hakkında daha fazla sorunuz varsa forumdaki bu konulara mutlaka göz atın ;) https://gelinolmak.com/forum/forums/kiz-isteme-soz/

 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
 
Takip Et
 
 
Popüler