BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Toz Akarlarını Öldüren Sprey

Doğal malzemelerle çok amaçlı temizlik spreyi yapıyoruz! Hem yatak temizliğinde hem de mobilyaların tozunu alırken kolayca kullanabilirsiniz..

Seda

Evimizin her köşesindeler; yatağımıza, yastığımıza, koltuğumuza ortak toz akarlarını öldürmenin bir yolu var mı? Kendi küçük zararı büyük olan bu canlıları doğal yollar ve düzenli temizlikle kontrol altına alabiliriz.

Yapılan çalışmalar göstermiş ki yatağımızı 100 bin ila 10 milyon toz akarı ile paylaşıyoruz. Korkunç bir rakam! Akarlar gözle görülemeyecek kadar küçük canlılardır. Ancak mikroskop altında 10/20 kat büyütülerek görülebilirler. 

 
 

Bu toz akarları en basit haliyle anlatırsak; karanlık, sıcak ortamda bizim ölü derilerimizle beslenip ürüyorlar dışkılıyorlar. Bunlar da bizde alerjiye, astıma veya uyku problemlerine sebep oluyor. 

Spreyin içeriği ve yapılışı için videoya bakabilirsiniz:

Uçucu yağlar kullanılarak hazırladığımız bu sprey aslında dünyada oldukça yaygın kullanılıyor. Temizlikle birlikte düzenli kullanıldığında mite (maytları) kontrol etmede yardımcı olduğu görülmüş. Hem insanlara hem de evcil dostlarımıza zarar vermeden maytları tamamen sıfırlamasak da sayılarını azaltıyoruz. Esansiyel yağlar üzerinde yapılmış çalışmalarda toz akarlarını öldürmede en etkili olanlar sırasıyla “ökaliptus, karanfil, çay ağacı yağı, lavanta ve nane yağı” olarak tespit edilmiş.

Aktarda veya marketlerde rahatlıkla bulabileceğiniz malzemelerle bu spreyi hazırlayıp evinizin her köşesinde güvenle kullanabilirsiniz. Piyasada anti-mite spreyleri bulabilmek mümkün. İnsan ve hayvanlara zararı olmadığı söylense de içerisinde ne olduğunu tam olarak bilmiyoruz. Aynı şekilde silikonlu toz alma spreyleri de her markette satılıyor. Ama sürekli teninizle temas eden, havayla soluduğunuz, en güvenli yer olan evimiz bu şekilde güvenli mi? tartışılır :) Bu nedenle kendi yaptığımız, sağlığa ve doğaya hiçbir zararı olmayan, doğal malzemelerle temizlik yapmak her zaman daha mantıklı ve tasarruflu bir yöntemdir.

 
 

Videoyu beğenmeyi, yorum yapmayı ve bundan sonraki videolardan haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı unutmayın :)

Videoda bahsi geçen beyaz sirke yani temizlik sirkesi nedir? Nerelerde kullanılır? diye merak ediyorsanız bu konuda yazdığım yazıya mutlaka gözatmanızı öneririm. Buraya tıklayarak o yazıya gidebilirsiniz.


 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
 
Takip Et
 
 
Popüler