BURÇLAR

Koç Burcu

Koç

Boğa Burcu

Boğa

İkizler Burcu

İkizler

Yengeç Burcu

Yengeç

Aslan Burcu

Aslan

Başak Burcu

Başak

Terazi Burcu

Terazi

Akrep Burcu

Akrep

Yay Burcu

Yay

Oğlak Burcu

Oğlak

Kova Burcu

Kova

Balık Burcu

Balık

 

SON YAZILAR

 

EN POPÜLER

 

SOSYALGELİNLER

Vissmate ile Temizlik Deneyimi

Buram buram temizlik kokan bir deneyim; birlikte Vissmate ile tanışalım!

Seda

Buram buram temizlik kokan bir yazıyla herkese merhaba :) Vissmate, sektöre yeni atılmış, hızla ilerleyen ve %100 Türk sermayesi ile çok güzel işler başaran bir marka. Bu yazıda birlikte ürünlerini mercek altına alacağız, detaylı bakacağız. Tamamen objektif olduğumu yazılarımı takip eden veya forum’dan beni bilenler bilir. Bu konuda taviz vermeyeceğimi bilirsiniz ;) Vissmate, geniş bir ürün çeşitliliğine sahip. Özellikle Sıvı Arap Sabununa hayran kaldım ki altta uzun uzun bahsedeceğim. Vissmate’in ürünleri arasında 4 farklı kokulu Ultra Yoğun Çamaşır Suyu bulunuyor. Temizlik üstadım Annem’le konuşurken ürün yelpazesine krem ürünleri de ekleyebilirler dedik ama ultra kıvamlı çamaşır suyunu kullanınca krem ürüne gerek olmadığını çok net farkediyor insan. Belli ki firma, temizliği ve durulaması zor ürünler yerine herkesin rahatça kullanabileceği, tek hareketle temizleme gücü yüksek ürünleri bünyesinde barındırmayı hedeflemiş. Ben de kullanınca “Hijyende Tek Hareket” sözünün Vissmate için ne kadar doğru bir slogan olduğunu farkettim.

vissmatetemizlik1
Rutin ev temizliğinde arap sabununu kullanmayı çok seven biri olarak Vissmate ürünlerinde en dikkatimi çeken “Sıvı Arap Sabunu” oldu. Her şeyde olduğu gibi ev temizliğinde de doğal olanı tercih etmeye çalışırım, annemden öyle alışmışım :)  Jel olan arap sabunları suda çözdürmesi zor oluyor, her yere bulaşıyor (kullananlar ne demek istediğimi çok iyi anlamıştır:)) Hatta jel arap sabununu iyi eritemediyseniz yüzeyde yapış yapış yerler olur insanı sinir eder. Bu yüzden sıvı arap sabunu tam ihtiyacımı karşılayan bir temizlik malzemesi. Kullanımı oldukça kolay ve mis gibi temizlik kokuyor.
vissmatetemizlik2

Vissmate doğal sıvı Arap Sabununu evin her köşesinde kullanmak mümkün; koltuk, halı, mobilya, yer temizliğinde, mutfak tezgah, fayans, ankastre temizliğinde, banyo ve pencerelerde kullanılabiliyor. Özellikle yeni evliler koltuk ve halıların temizliği konusunda endişeli oluyor, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz yeni yuvanızda ;) Bitkisel yağlardan üreliliyor, doğa dostu olmasının yanı sıra oldukça etkili bir temizlik yapmayı sağlayan formülü var.

vissmatetemizlik3
Koltuk temizliğinde; küçük bir kaba Vissmate Sıvı Arap Sabunundan çok azmiktarda döktükten sonra ılık su ekliyorum. Mikrofiber bir bez ile koltukları siliyorum. Diğer koltuk deterjanlarıyla sildiğimizde ardından durulama ihtiyacı oluyordu, bu da her koltuğu her halıyı 2 kez silmek demek. Harcanan emeğe ve zamana yazık. Vissmate Doğal Sıvı Arap Sabunu’nu alıp koltuk, halı, mobilya ve yer temizliğinde kullanmanızı öneririm benim “işte bu” dediğim ürün oldu. Forum’dan beni tanıyanlar temizlik konusunda ne kadar hassas olduğumu bilir ;)

vissmatetemizlik4

vissmatetemizlik5

Toz almada da kimyasal kullanmayan biriyim. Yeni evlendiğimiz dönemde bir elimde ıslak bez diğerinde kuru bez ile toz alırdım fakat bu da sonradan “ıslanan toz kokusu” gerçeğiyle yüzleşmemi sağladı :) Annemin tavsiyesiyle artık toz almada da arap sabunu kullanıyordum. Temiz sabun kokusuna bayıldım, sildikçe temizlik yaptığını anlıyor insan. Vissmate Sıvı Arap sabunu çok pratik olmuş. Hem tertemiz olması hem mis gibi kokması hem de pratik olması benim bu ürünü çok sevmemi sağladı :)

vissmatetemizlik6

Silikonlu Temizleyiciyi bu ara çok fazla kişiden duyduğum ama hiç denemediğim bir şeydi. Vissmate’in yolladığı ürünler içinde görünce merakla denedim. Suyu, tozu, kiri iterek uzun süreli temizlik vaat ediyor. Kontrollü deneyler ile gerçekten öyle olduğunu gördüm, birazdan ondan da bahsedeceğim :)

vissmatetemizlik7

Cam, metal, mobilya, fayans, araba iç-dış, avize gibi pek çok yerde kullanılıyor. Kireç lekelerinin tek çözümü de bu güzel arkadaş. Sularınız kireçliyse duşakabin ve lavabolarla başedemiyorsanız Vissmate Silikonlu temizleyiciyi denemenizi öneririm. Ankastrelerde de denedim fakat silme izi kaldı, belki kullandığım bez doğru değildi ardından sıvı arap sabunu ile tekrar silerek izleri yok ettim. Bu ürünü metal yüzeylerde kullanırken bez konusunda tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim :)

vissmatetemizlik8

Ben ayna ve cam temizliğinde bu ürüne hayran kaldım. Bir-iki fıs sıkıp mikrofiber bez ile silmek yeterli oluyor. Cam temizliğinin ne kadar zor olduğunu her kadın bilir. Saatlerce temizlemek, ardından havanın kapanması ve yağmurun yağması tam anlamıyla korku filmi gibi değil mi :) Bu ürün cam temizliğinde benden tam puan aldı; Camın bir tarafını Vissmate silikonlu temizleyici ile sildim diğer tarafını silmedim. Yağmurdaki etkisi gerçekten vaat ettiklerini karşılıyor dedirtti bana.

vissmatetemizlik17

vissmatetemizlik9

Vissmate’in bir diğer iddialı olduğu konu; Ultra Yoğun Kıvamlı Çamaşır Suları. Limon Gücü, Çiçek Bahçesi, Deniz Ferahlığı ve Çam Ormanları şeklinde 4 farklı kokuya sahip. Çamaşır suyunu özellikle tuvalet-banyo-lavabo temizliğinde ve banyo paspaslarını yıkarken kullanırım. Vissmate’in çamaşır suyunu sevmemdeki en önemli etken; temizlik sırasında geniz yakmıyor, çamaşır suyu kokusunu gidermek için saatlerce evi havalandırmanız gerekmiyor.

vissmatetemizlik10

Islak elle kaymayan özel şişe tasarımı ve koruma kilitli kapağı var, az miktarda bile oldukça yoğun kıvamı sayesinde çok etkili temizliyor.

vissmatetemizlik12

Mutfak, tuvalet ve lavabo için ayrı ayrı çamaşır suyu kullanırım. Takıntılı değilim ama her yere aynı ürünün kullanmaktan hoşlanmıyorum :) Limon Gücü’nü lavabolar için kullandım, az önce de dediğim gibi kokusu kullanırken hiç rahatsız etmedi. Mutfak evyem beyaz olduğu için her temizleyici maalesef temizleyemiyor, sararıyor çok güçlü kimyasallar kullanıp bir süre beklemek gerekiyordu. Tabii o sırada tüm mutfak kimyasal kokusu altında kalıyordu. Vissmate’in ultra yoğun kıvamlı çamaşır suyunu döküp fırçaladım, özellikle beklemeden duruladım ışıl ışıl oldu. Hem bu kadar etkili hem de kokusu rahatsız etmediği için çok sevdim.

vissmatetemizlik13

vissmatetemizlik14

Rutin yer temizliğinde sıvı arap sabunu tercih ediyorum ama misafir geleceği zaman parfümlü ürünler kullandığım doğrudur :) Kapı, cam, fayans gibi pek çok yüzeyde kullanılabiliyor. Lavanta kokusuna zaten bayılırım, sakinleştirici etkisinden dolayı evde sık sık kullanırım. Bu yüzey temizleyicisinin kokusu da harika, bütün evde ferah ve temiz bir koku kalıyor temizliğin ardından.

vissmatetemizlik15

vissmatetemizlik16

 

Bu ürünleri yollayarak kendileriyle tanışmamı sağlayan Vissmate ailesine çok teşekkür ederim :) Vissmate’in ürünlerini incelemek için burata tıklayarak sitelerinden bakabilirsiniz.

Ürünleri bildiğim kadarıyla Hepsiburada’da, Carrefour’da, Metro Marketlerde, Altunbilekler’de, Çağdaş Marketlerde satılıyor. Ben denedim çok sevdim, siz de deneyimlerinizi benimle paylaşmayı unutmayın;)

 

 
ÖNCEKİ YAZI SONRAKİ YAZI
 
YORUMUM VAR FORUMDA TARTIŞ
 

BENZER YAZILAR

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
 
Takip Et
 
 
Popüler